kurumsal_kimligimizin_hikayesi

Pastanemiz, Sayın Șevket ELİBOL tarafından, 17 Mayıs 1969 tarihinde “Üretebilmek için harcanan düșünce ve beden gücü, uzun, sabırlı, yorucu ve özenli çalıșma, alın teri” anlamlarını tașıyan “EMEK” adı ile kurulmuștur. 1973 yılında da kardeși Hayri ELİBOL’un katılımıyla aile ortaklığı șeklinde yola devam eden Emek Pastanesi, ilk günden beri aynı özen ve emekle hizmet vermektedir.

emek_logo_old_01

Yapılan ilk kimlik çalıșmasında mavi renk tercih edilmiști. Mavinin huzur veren algısı sayesinde sizleri günlük hayatın yorgunluk ve sıkıntısından uzaklașabileceğiniz sakin ve hoș vakit geçirilebilecek bir ortamda misafir etmek istedik. Mavinin davet eden, güven yaratan ve huzur veren etkisiyle yola çıkıp ilk logomuzu olușturduk.

Çeyrek asırlık birlikteliğimiz süresince, edindiğimiz deneyimin, olgunlașmamızın, büyümemizin, güçlenmemizin tek dayanağı, siz değerli müșterilerimizin “EMEK”imize duyduğu GÜVEN ve SEVGİ oldu. Bizlere duyduğunuz güven ve sevgiden ilham alan “Sevgi Emek İster” sloganı ve bordo renkli kalp ișareti sizlerle aramızda olușan karșılıklı iletișim ve SEVGİ’nin sembolü oldu.

emek_logo_old_02

emek_logo_old_03

Saf, temiz, açık yürekli, istikrarlı, yüksek konsantrasyonlu ve dinamik bir șekilde sizlere hizmet sunabilmenin gururu ile yarım asra yaklașan varolușumuzun 45’inci yılında, en üst seviyede değișim ve dönüșümümüzün göstergesi olarak, kimliğimizi TURKUAZ rengiyle yeniden tasarladık. Siz değerli müșterilerimizle aramızdaki SEVGİ’nin değișmeyen sembolü KALBİMİZİ ise ismimizin üstüne tașıdık.

İçimizdeki, size en iyi şekilde hizmet verebilme heyecanını taşıyan, SEVGİ’nizle büyüyen TURKUAZ KALBİMİZ ile “1969’ dan beri tatlıya bağlıyoruz.” sloganımızı söyleyebileceğimiz, sağlık, huzur, mutluluk ve başarılı, nice 45 yıllar göreceğimiz güzel günler dileğiyle...

Saygılarımızla.